PROJEKT 32

Tento PROJEKT si vzal za cíl upozornit na sousoší, které představuje DVĚ POSTAVY MOČÍCÍ NA NAŠÍ KRÁSNOU ZEMI! Toto sousoší nemá jiný cíl než urazit a ponížit náš národ.

Autorem této záležitosti je "umělec" David Černý, který je znám svým negativním postojem vůči ČESKÉMU NÁRODU a je to neskrývaný zastánce naší poroby vůči EVROPSKÉ UNII.

O to horší je to, že toto schválilo město Praha a aby toho nebylo málo, je to umístěno v památkové rezervaci, v místě, které je zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek. (Malá Strana, Cihelná ulice, ve dvoře Hergetovy cihelny, Praha) Ostuda na ostudu. Sousoší sem bylo instalováno v roce 2004, takže nás úspěšně uráží již řadu let.

My se zásadně vyslovujeme pro ODSTRANĚNÍ této nechutnosti. Bohužel prozatím nemáme tu potřebnou politickou moc, která by toho mohla docílit.

My jsme ovšem zastánci aktivního vyjádření nenásilného odporu, takže pokud není možné docílit odstranění soch, je třeba je přetvořit tak, aby to co dělají dávalo smysl.

A TAK VÁM PŘEDSTAVUJEME NÁŠ PROJEKT, KTERÝ SE NENÁSILNOU FORMOU POKUSIL VYPOŘÁDAT S TÍM, S ČÍM SE RADNÍ MĚSTA PRAHY VYPOŘÁDAT ODMÍTAJÍ.

Průběh celého PROJEKTU bohužel narušil muž v zeleném triku na levé straně fotografie, který přišel agresivně naladěn a začal veškeré oblečení ze soch strhávat. Je třeba zmínit, že přítomným turistům, kterých tam bylo několik desítek, se naše úprava líbila a nejen jim. Bylo tam i několik Čechů, kteří muže vyzívali aby to na sochách nechal - marně.

Jelikož jsme zastánci nenásilného stylu prezentování názorů tak nebylo muže jak zastavit. Když se agresorovi jeden z našich členů postavil na odpor tím, že mu svým tělem bránil v další devastaci nebylo už moc co zachraňovat. Pro nás toto neznamená rozhodně konec a tento PROJEKT bude mít v budoucnu své pokračování...

To, co měl tento PROJEKT sdělit je jistě všem jasné... V této podobě by se jednalo o sousoší upozorňující na postoj evropské unie vůči naší zemi.

CHCEME VYVOLAT veřejnou DISKUZI, KTERÁ BY MOHLA VÉST K JEJICH ODSTRANĚNÍ.

- Byť s tímto "uměním" nesouhlasíme, byl PROJEKT tradičně koncipován tak, aby nijak nepoškodil inkriminované sousoší. 

Novinky