LITR VODY DO PŘÍRODY

Tento PROJEKT nebude mít mnoho pravidel a bude velice snadný. Oč se tedy jedná? Jde o to, aby každý člověk VYLIL JEDEN LITR VODY DO PŘÍRODY za sebe, ideálně za každého člena rodiny.

Naší republiku sužují již několikátý rok horka a s tím spojená sucha. Příroda nemá vodu a pomalu usychá. Dlouho jsme si lámali hlavu s tím, jak tomu lze pomoci, jak lze pomoci přírodě alespoň trochu, jelikož si netřeba namlouvat, že jsme v pozici, kdy lze udělat něco závratného. Napadlo nás tedy toto, kdy věříme v to, že je tu mnoho dobrých lidí, kteří se ochotně zapojí.

KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA!

V následujícím popisu zjistíte, jak se můžete do tohoto PROJEKTU zapojit a my věříme, že se zapojíte a spolu to dokážeme.

 

JAK SE ZAPOJIT DO PROJEKTU

Do odpadu každý z nás denně zbytečně vytočí desítky litrů vody. Ta voda se nikde nezachytí, prostě odejde kanálem a příroda z toho nemá nic. Když nám nevadí toto, litr navíc se již ztratí.

  1. NATOČME LITR VODY DO NÁDOBY
  2. VYFOŤME HO PŘED NEBO BĚHEM LITÍ
  3. NAJDĚME SI JAKOUKOLIV TRAVNATOU PLOCHU NEBO STROM
  4. VYLIJME
  5. FOTO ODEŠLEME NA FACEBOOK STRÁNKU PROJEKTU DO SOUKROMÉ ZPRÁVY, nebo na MAIL: info@1918-1938.cz
  6. HOTOVO 
  7. SDÍLEJTE FCB STRÁNKU PROJEKTU A DEJTE JÍ TO SE MI LÍBÍ

Žije-li vás v domácnosti více, vylijte litr vody za každého z vás. Můžete samozřejmě vylít i více vody a samozřejmě i ve více dnech. Vždy nám však k fotografiím i napište, o jaké množství vody se jednalo, to kvůli vedené statistice. Je to "hra", takže se počítá jen to, co bude zachyceno na fotografiích.

V TOMTO PROJEKTU JDE O TO, DOSTAT DO PŘÍRODY VODU, KTERÁ BY SE TAM JINAK NEDOSTALA. POKUD TEdY BĚŽNĚ ZALÉVÁTE VAŠÍ ZAHRADU, TO POČÍTAT NELZE, JELIKOŽ TO BY SE DĚLO TAK JAKO TAK.

Není potřeba kvůli tomu chodit do přírody, nebude-li se vám chtít, stačí i to, vylijete-li vodu z okna před barák na trávník, žijete-li kupříkladu v paneláku. Důležité je dostat určitou část vody zpět do koloběhu, o to v tomto PROJEKTU jde. Je to VÝZVA, které jak doufáme, se zhostí co nejvíce lidí.
CELEK JE VÍC, NEŽ SOUČET JEHO JEDNOTLIVÝCH ČÁSTÍ.

VRÁCeNO PŘÍRODĚ VODY: 

310,5 LITRŮ

NÁŠ CÍL JE V TUTO CHVÍLI 10 000 LITRŮ

FCB STRÁNKA PROJEKTU

Přejít na FCB stránku PROJEKTU

Novinky